Od kiedy zaczynają działać pigułki antykoncepcyjne?

Witam! Dokładnie od 25.10.09 r. biorę tabletki antykoncepcyjne. Są to moje początki i z tym jest związane moje pytanie: od kiedy tak naprawdę zaczyna taka antykoncepcja działać? W sumie dzisiaj skończył się okres, czy mogę już bez innego zabezpieczenia się kochać? Czy lepiej jeśli jeszcze będzie użyta prezerwatywa? Z góry dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam.

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Jeśli zaczęła Pani brać tabletki antykoncepcyjne pierwszego dnia cyklu (tj. pierwszego dnia krwawienia miesiączkowego), to działanie antykoncepcyjne jest skuteczne już od pierwszej tabletki. Stosowanie innych metod zabezpieczenia nie jest w takiej sytuacji konieczne.