Od kiedy zaczynają działać tabletki?

Witam. Zaczęłam brać tabletki 2 dni temu (dzisiaj przyjmę 3 tabletkę), przedtem wzięłam tabletkę tzw. 72 h po i miałam bardzo nieregularne miesiaczki. 1 tabletkę wzięłam 1 dnia po okresie (6 dzień cyklu). Od kiedy będę mogła uprawiać seks bez dodatkowych zabezpieczeń? Nie wiem od kiedy tabletki zaczną działać...

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

W tej sytuacji o skuteczności antykoncepcyjnej można będzie mówić dopiero od drugiego opakowania tabletek (czyli od przyjęcia pierwszej tabletki z drugiego opakowania, po 7-dniowej przerwie).

Pozdrawiam serdecznie!