Zapytaj lekarza

1 , 0 2 7 , 8 1 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

od kilku dni czuje ból szyi, głowy oraz mięśni przy kręgosłupie

Witam, od kilku dni czuje ból szyi, głowy oraz mięśni przy kręgosłupie. Wydaje mi się, że jest to efektem ćwiczeń jogi. Jednak minęło już ok. 4 dni i ból w okolicy szyi nie zniknął (w reszcie ciała tak). Czuję zgrubienie po obu stronach szyi, wydaje mi się, że na wysokości pierwszego kręgu szyjnego. Ból jest lekki, jednak chwilami czuje ucisk w głowie... Co to może być? Czy mam powody do strachu? Dopiero w piątek mogę się udać do lekarza :( w dodatku do lekarza angielskiego, ponieważ mieszkam od nie całego roku w Anglii.
KOBIETA, 24 LAT 4 tygodnie temu

Trening na zdrowy kręgosłup

Coraz więcej osób zmaga się z wadami postawy. Wszystko przez siedzący tryb życia. Jeździmy samochodem, potem pracujemy przed komputerem, a nasze plecy cierpią. Sprawdź, jakie ćwiczenia wzmocnią kręgosłup.

Lek. Aleksandra Witkowska
82 poziom zaufania

Witam. Ból może być spowodowany zwyrodnieniem/ skrzywieniem w kregosłupie szyjnym. Wyczuwalne zgrubienie może świadczyć o napiętych mięśniach tego odcinka. Bez zbadanie nie jestem w stanie jednak postawić pewnej diagnozy. Wskazane jest wykonanie badania RTG kregosłupa szyjnego oraz wizyta u lekarza.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy