Od kilku lat mam ciągle wysokie OB - co może być tego przyczyną?

Dzień dobry, mój problem to od kilku lat wynik z badania OB - 45-50. Jestem kobietą. Do lekarza chodzę często kontrolując OB, nic te wizyty nie wyjaśniają, inne wyniki z badania krwi są w normie. Wykonałam też badanie RTG zatok, płuc, zębów, badanie ginekologiczne, USG jamy brzusznej, wszystkie są dobre. Będąc np. u laryngologa, stwierdził na oko, że jest dobrze. Mój lekarz mówi, że nie wie, co robić, że taka jest moja uroda. Zwykle zapisuje mi jakiś antybiotyk, OB opada max. do 35, a potem rośnie na 50 (takie jest obecnie). Mam 40 lat i boję się, aby ktoś nie powiedział, że powinnam przyjść wcześniej, bo teraz jest już za późno. Nie wiem jakie zrobić badania, gdzie się zgłosić, ogólnie każdy lekarz odsyła mnie do następnego itd. Po takim szukaniu przyczyny jestem za każdym razem znów na początku drogi z OB 50, a Pani doktor mówi, abym przyszła za jakiś czas,itd. Proszę o poradę, dziękuję.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

jeśli wartości OB utrzymują się cały czas na tym samym poziomie, to rzeczywiście przyjęłabym, iż dla Pani taka jest własnie norma. Proszę się nie martwić - wartości  OB około 50 nie są wysokie i nie świadczą o niczym niepokojącym.

Pozdrawiam