Od kilku tygodniu próbuję zajść w ciążę, ale nie wychodzi. Czy to jest bezpłodność?

Witam, mam 19 lat, kilka miesięcy temu poroniłam w 14 tyg. ciąży. Czyścili mnie, od tamtej pory zauważyłam, że nie sikam cewką moczową tylko kanałem rodnym - czy tak to ma być? Okresy wróciły do regularności i są normalne, tak jak zawsze. Od kilku tygodniu próbuję zajść w ciążę, ale nie wychodzi. Czy mogę być niepłodna? Co robić?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Musi Pani się udać do ginekologa, żeby Panią zbadał. Z opisu wynika, że wytworzyła się przetoka pomiędzy cewką moczową, a pochwą, czy nawet między pęcherzem a macicą. Jest to schorzenie, które wymaga leczenia zabiegowego. Nie oznacza to, że nie będzie Pani mogła mieć dzieci. Proszę jednak nie doprowadzić do zaniedbania i jak najszybciej udać się do lekarza.

Pozdrawiam serdecznie!