Od którego momentu należy liczyć pierwszy dzień cyklu?

Witam, Moje pytanie dotyczy pierwszego dnia cyklu. Otóż od sześciu m-cy staramy się z mężem o dzidzię. Moje cykle trwają +/- 36 dni. Przed każdą miesiączką obserwuję 3-4-dniowe brązowe plamienie. Mam pytanie, czy jest ono normalne i jeśli tak, to od którego momentu należy liczyć pierwszy dzień cyklu: od pierwszego dnia tego plamienia, czy od pierwszego dnia prawdziwej miesiączki z krwią? Dodam, że wszystkie badania oraz wymazy są u mnie ok. Nie wiem więc dlaczego nie mogę zajść w ciążę? Czy mogę mieć z tym jakieś problemy? Od czego może to być zależne? Czy powinnam wykonać jakieś specjalistyczne badania? Strasznie się martwię, Proszę o pomoc. Z góry dziękuję za odpowiedź
KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie,

Za pierwszy dzień miesiączki przyjmuje się pierwszy dzień właściwego krwawienia. Natomiast plamienia przed miesiączką mogą być spowodowane np. zaburzeniami hormonalnymi, endometriozą. Jeżeli badania są w normie nie ma powodu do zmartwień.

Pozdrawiam