Od miesiąca staramy się o dziecko - dlaczego się nie udaje?

Witam,
od miesiąca staramy się z mężem o dziecko. Ostatnią normalną miesiączkę miałam 24.11. Od tego czasu intensywnie staramy się o dziecko. Martwi mnie to ze kolejne krwawienie "mało podobne" do miesiączki dostałam 14.12 i trwało to 3dni. Miewam zawroty głowy i strasznie dużo jem 22.12. Robiłam test i nie jestem w ciąży.
Jeszcze jedno czy ilość dziennej dawki spermy w moim organizmie ma wpływ na to czy zajdę w ciążę?

Witam serdecznie!

Miesięczne próby zajścia w ciążę to bardzo krótki czas i statystycznie rzadko dochodzi do natychmiastowego poczęcia.
Zmiana charakteru miesiączki może, ale nie musi być związana z ciążą. Jeżeli test był wykonywany w dniu spodziewanej miesiączki, albo po 14 dniach od prawdopodobnego stosunku, to jego wynik można uznać za wiarygodny.
Objawy, które Pani przytacza często występują w pierwszych miesiącach ciąży, ale nie są dla niej patognomoniczne.

Ilość spermy nie jest tak ważna, jak jej jakość. Oczywiście, im więcej stosunków odbędzie się w czasie dni płodnych tym większa ilość plemników zdolnych do zapłodnienia. Należy jednak pamiętać, że bardzo częste stosunki doprowadzają do pogorszenia jakości spermy.
Warto zatem spokojnie i racjonalnie podejść do tematu.

Pozdrawiam.