Od niedawna mam codzienne, silne bóle głowy - co jest tego przyczyną?

Od niedawna mam silne bóle głowy... Brałam już tabletki, ale one nie pomagają, nawet 2 razy w miesiącu miałam okres. Czym to jest spowodowane? Czy jestem chora na coś? Bardzo się boję, bóle są nie do zniesienia...

KOBIETA ponad rok temu

Witam sedecznie.

Bóle głowy są objawem bardzo niespecyficznym - mogą występować w wielu schorzeniach. U osób w Twojej grupie wiekowej bardzo często zdarzają się psychogenne bóle głowy - związane z przewlekłym stresem, ze zwiększonym napięciem psychicznym. Jednak zawsze należy wykluczyć przyczynę somatyczną tych dolegliwości. Dlatego pilnie skonsultuj się ze swoim pediatrą (lub lekarzem rodzinnym). Lekarz po przeprowadzeniu badania zdecyduje o konieczności dalszej diagnostyki i konsultacji neurologicznej. Natomiast zaburzenia miesiączkowania są wskazaniem do wizyty u ginekologa.