Od pół roku boli mnie brzuch: co to może być?

Od prawie pół roku boli mnie brzuch. Raz jest to ból kłujący, a innym razem czuję pulsowanie lub pieczenie. Ostatnio zaczęłam mieć nudności. Miałam robione usg, badania ogólne moczu i na posiew, badanie ogólne krwi i kał na krew utajopną. Wszystko jest w normie. Miałam też gastroskopię, która nic nie wykazała. Robiłam też rtg odcinka l-k. Wszystko ok. U ginekologa też byłam i nic, a ból nie mija. Teraz moja lekarka chce dać mi skierowanie na kolanoskopię, ale strasznie się tego badania boję i raczej się na nie nie zdecyduję. Co mam robic? Czy jest jeszcze inne badanie, które mogę zrobic? Myślałam o tomografi komputerowej. Tak w ogóle to co mi może dolegać? Proszę o odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Karolina Dębska

Witam.
Ciężko jest diagnozować bóle brzucha przez internet. Jedyne co mogę zrobić, to doradzić Pani udanie się jednak na badanie kolonoskopowe. Obecnie wykonywana jest ona nawet w krótkotrwałym uśpieniu, co pozwala na zminimalizowanie nieprzyjemnych doznań. Jest to dużo lepsze badanie niż tomografia, jeśli chodzi o diagnostykę jelita grubego. Myślę, że warto to rozważyć. Tutaj artykuł o kolonoskopii.

www. abcbadania. pl/ kolonoskopia - przestanmy - sie - jej - bac

Pozdrawiam