Odbarwienie skóry u dziecka a USG

Dzień dobry, u mojego 4 miesiecznego dziecka wystąpiło odbarwienie skóry o wym. 05X 2 cm w okolicy prawej nerki. Pediatra zlecił usg jamy brzusznej. Oczekujemy na wizytę. Jednak jaki związek usg ma ze zmianą? pozdrawiam, P

Niektóre zespoły wrodzone w swoim obrazie mają wykwity skórne na przykład o wyglądzie plam cafe au lait (kawa z mlekiem). Myślę, że lekarz profilaktycznie chce wiedzieć, czy wszystko jest w porządku a badanie USG jako nieinwazyjna metoda diagnostyczna jest bardzo dobrym wyborem.