Odbijania i dyskomfort w brzuchu po ćwiczeniach

Witam, Tydzień temu zaczęłam intensywnie ćwiczyć brzuszki (mam nadwagę ok. 25 kg). Mniej więcej w tym czasie zaczęłam odczuwać dyskomfort w nadbrzuszu, pojawiły się też bardzo mocne odbijania, rano gorycz w ustach. Wczoraj zgłosiłam się do lek. rodzinnej. Zebrała wywiad, zbadała i wyk. usg, stwierdziła dyskinezę pęcherzyka żółciowego. Nie zleciła innych badań. Zapisała agastin i sylimarol. Dolegliwości nadal odczuwam. Mam też nerwicę lękową i od kilku dni wróciły ataki paniki jak sobie radzić?

Radziłabym na wstępie zmienić ćwiczenia. Opisany przez Panią dyskomfort jest dość często odczuwany przez osoby otyłe w tkacie ćwiczenia i związany jest z naciskiem na żołądek powodującym refluks przełykowy i zgagę. Sposobem na poradzenie sobie z nim jest dobrane od Pani odpowiednich ćwiczeń - nie wywołujących takiego nacisku w okolicy brzusznej. Dobrze byłoby aby ćwiczenia te dodatkowo sprzyjały redukcji masy ciała i były wsparte odpowiednią dietą. Prawdopodobnie wraz z utratą kilogramów i zmianą ćwiczeń dyskomfort zniknie.