Odbijanie, bóle brzucha, napady lęku

Witam serdecznie, Mam 23 lata. Od ponad 8 miesięcy walczę z problemami gastrologicznymi. W grudniu przebywałem w szpitalu ze względu na szybki spadek masy ciała, miałem wykonywaną gastroskopię, TK i USG - żadnych zmian (jelita niewidoczne - gazy). Co jakiś czas występują u mnie bóle brzucha (niezbyt silne). Oddawany stolec jest barwy brązowo-żółtej, dużo na nim śluzu. Oprócz tego codziennie walczę z bardzo usilnym odbijaniem. Przez cały ten okres jestem nerwowy i zdarzały mi się napady lękowe.

Być może - skoro wyniki badań nie przynoszą informacji o negatywnych zmianach - Pana problem ma bardziej naturę psychologiczną (niż somatyczną) i warto zwrócić się po pomoc do psychologa. Polecam skonsultować się z psychologiem, który po osobistej rozmowie będzie mógł postawić diagnozę i w razie potrzeby zaproponować Panu kroki zaradcze. Powodzenia!

odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza

Mgr Monika Prus Psycholog, Lublin

Witam Pana,
objawy, które Pan opisuje mogą mieć podłoże psychologiczne. Warto porozmawiać z psychologiem/psychoterapeutą, poznać diagnozę i rozpocząć pracę, która poprawi Pana jakość życia i być może zmniejszy dolegliwości fizyczne.
Pozdrawiam serdecznie
Monika Prus
www.renovo-lublin.pl