Odbijanie i gorzki smak w ustach po posiłku

Dzień dobry , czy to jakiś sygnał że coś mi dolega gdy po posiłku odbija mi się przez kilkanaście minut i mam gorzki posmak w ustach ale rzadko czuję palenie w przełyku? nie pije alkoholu nie pale , jem małe posiłki co 3 h , nie jem słodyczy ,pije mało kawy i prawie w ogóle herbaty czasem zieloną lub imbir, nie pije napojów gazowanych tylko wode 2l dziennie niegaz. .czy to może być zgaga ? Jakie leki bez recepty kupić bo nie zażywam żadnych?

MichaĹ Kurek

Szanowny Panie!
Opisane przez Pana dolegliwości mogą wskazywać na Chorobę refluksową przełyku. Polecam wizytę u gastrologa, celem dalszej diagnostyki i ew. wykonania badań dodatkowych. Z leków bez recepty może Pan spróbować: Bioprazol lub podobny, Gealcid lub podobny.
z poważaniem
Michał Kurek