Odbijanie i wyniki USG jamy brzusznej

Witam,mam 30 lat,estem kobietą,2,5 roku temu urodziłam pierwsze dziecko.Od 2 miesięcy męczył mnie suchy kaszel,lekarz stwierdził że to może być od refluksu i przepisał controloc 20mg,jest po nim mała poprawa.Wczoraj miałam robione usg i mam-pęrzerzyk żółciowy cienkościenny,z owalnym złogiem wielkośći ok 22mm.brzuch mnie nie boli,jedynie strasznie mi się odbija,jestem szczupła,nie pale,zero alkoholu,nie jem tłustych potraw,jaka jest przyczyna powstania pęcherzyka?po ciąży?co z operacją?pozdrawiam

Aleksander Ropielewski

Możliwe, że złogi powstały podczas ciąży ponieważ jest to stan sprzyjający formowaniu się złogów w pęcherzyku żółciowym (za sprawą hormonów oraz utrudnionego odpływu żółci przez powiększoną macicę. W obecnej sytuacji należy kontrolować ewolucję zmian.

Witam. Przyczyną powstania zmian w pęcherzyku są przede wszystkim predyspozycje genetyczne, dodatkowe znaczenie ma ciążą, ewentualna otyłość, dieta.