Kobieta , 21 lat Witam. Odkąd pamiętam,po każdym posiłku i nie tylko,odbija mi się wewnątrz! Tak jakby czkawka! Czego objawem jest potem ból żołądka. Dlaczego nigdy nie może odbić się normalnie zewnętrznie jak każdemu zdrowemu człowiekowi tylko tak jak w moim przypadku -wszystko do środka?
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
 Lek. Tomasz Budlewski 79
Lek. Tomasz Budlewski Stażysta/Rezydent, Łódź
Edytuj odpowiedź

Proponuję udać się do lekarza rodzinnego. Po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć. Sądzę że konieczna jest konsultacja Gastroenterologia i ewentualnie wykonania Gastroskopii

 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Gastroskopia – Gastroskopia to badanie endoskopowe, podczas którego do przewodu pokarmowego wprowadza się rurę endoskopu zaopatrzoną na końcu w kamerę, co pozwala na uwidocznienie na ekranie monitora oglądanych narządów.
  • Czkawka – Czkawka to napadowe, mimowolne skurcze przepony, powodujące w czasie wdechu przerwanie go poprzez zamknięcie głośni. Objawia się to ruchem klatki piersiowej i charakterystycznym odgłosem. Nie stanowi ona poważnej dolegliwości. Częstotliwość czkawki wynosi zwykle 2-60/minutę.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników: