Odbudowa zęba za pomocą włókna szklanego a leczenie kanałowe

Drodzy Państwo, cZy odbudowa zęba - górnej jedynki za pomocą włókna szklanego wymaga uprzedniego leczenia kanałowego tego zęba ? Czy tez zab nie musi byc leczony kanałowo ? Pytam ponieważ przeszukalam internet i efekt za pomocą tej metody jest dla mnie zadowalający, a obecnie jestem zalaman strata części jedynki ... I jesCze jedno pytanie, cZy zab przeleczony kanałowo ciemnieje ? Dziękuje.

Odbudowa na włóknie zdecydowanie wymaga leczenia kanałowego.Po prawidłowym leczeniu kanałowym zmiana koloru zęba występuje po kilku latach i z tym też można sobie poradzić.Nie ma powodu do załamania.

Jężeli wkład z włókna szklanego będzie cementowany do korzenia zęba to trzeba przeleczyć taki ząb endodontycznie.
Zęby po leczeniu kanałowym, wypełnione odpowiednim preparatem nie powinny zmieniać barwy. Mogą być trochę bardziej matowe, ze względu na to że są pozbawione odżywiania drogą naczyń krwionośnych, które są usuwane podczas leczenia.