Zapytaj lekarza

1 , 0 2 1 , 2 2 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Odbudowa zęba za pomocą włókna szklanego a leczenie kanałowe

Drodzy Państwo, cZy odbudowa zęba - górnej jedynki za pomocą włókna szklanego wymaga uprzedniego leczenia kanałowego tego zęba ? Czy tez zab nie musi byc leczony kanałowo ? Pytam ponieważ przeszukalam internet i efekt za pomocą tej metody jest dla mnie zadowalający, a obecnie jestem zalaman strata części jedynki ... I jesCze jedno pytanie, cZy zab przeleczony kanałowo ciemnieje ? Dziękuje.
KOBIETA, 23 LAT ponad rok temu

Domowe sposoby na afty

Aby odbudować ząb na wkładzie wymagane jest leczenie kanałowe. Po prawidłowym leczeniu pod mikroskopem na jednej wizycie ząb nigdy nie zmieni koloru i będzie funkcjonował przez długie lata.

Stomatolog i członek prestiżowych organizacji stomatologicznych.
0

Odbudowa na włóknie zdecydowanie wymaga leczenia kanałowego.Po prawidłowym leczeniu kanałowym zmiana koloru zęba występuje po kilku latach i z tym też można sobie poradzić.Nie ma powodu do załamania.

0

Jężeli wkład z włókna szklanego będzie cementowany do korzenia zęba to trzeba przeleczyć taki ząb endodontycznie. Zęby po leczeniu kanałowym, wypełnione odpowiednim preparatem nie powinny zmieniać barwy. Mogą być trochę bardziej matowe, ze względu na to że są pozbawione odżywiania drogą naczyń krwionośnych, które są usuwane podczas leczenia.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy