Odbudowanie relacji z byłym partnerem, opierającej się jedynie na przywiązaniu i sentymencie

Witam. Jestem 23 letnim gejem. Byłem w związku z mężczyzną starszym ode mnie o 6 lat. Związek trwał 4 lata, był bardzo burzliwy, wręcz toksyczny, częste rozstania i powroty. Po prawie roku nie kontaktowania się ze sobą, spotkaliśmy się. Doszliśmy do wniosku, że trudno tak razem być nam ze sobą, bez siebie nie jest lżej.Obydwoje nie kochamy się, lecz czujemy do siebie ogromny sentyment, bliskość, znamy się na wylot. Czy jest sens odbudowania tej łodzi, która płynie do góry dnem?

Witam
Zadam Panu odwrotne trochę pytanie czy chciałby Pan pływać na łodzi obróconej do góry dnem? Jaka byłaby z tego przyjemność? i jak mocno trzeba by się starać żeby od razu nie wpaść do zimnej wody...
Sentyment, bliskość, poczucie że znamy kogoś na wylot, no chyba nie do końca tak jest bo jakby byli Panowie blisko z sobą to związek nie byłby toksyczny...Zawsze mogą Panowie skorzystać z konsultacji pary, na której moglibyśmy porozmawiać chociażby o tym jakie każdy z Panów ma oczekiwania wobec siebie.
pozdrawiam
Anna Suligowska

na tak postawione pytanie, nie ma jednoznacznej odpowiedzi...
na pewno warto przyjrzec sie sobie, co oznaczaja "częste rozstania i powroty", jakie potrzeby zaspakajaja i jakie bole poruszaja oraz jak sobie z tym radzic...najlepiej zrobic to z dobrym terapeuta.
pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza