Odchudzam się

Witam:) Ustaliłam sobie na razie na jeden dzień w tygodniu taki jadłospis i chciałabym się dowiedzieć, czy jest on odpowiedni? Mam 18 lat, wzrost 170, waga 63kg. Śniadanie I 9;00 1 kromka razowego chleba z szynką i pomidorem. herbata bez cukru. Śniadanie II 11;30 jabłko. Obiad 14;00 gotowana noga z kurczaka + kasza gryczana (w małych ilościach). Podwieczorek 16;30 grejpfrut. Kolacja 19;00 owsianka. Czy spożywanie posiłku co 2,5 h to nie za często?

Witam,

Twoje BMI (wskaźnik masy ciała) wynosi 22, świadczy to o prawidłowej masie ciała.
Nie musisz, więc się odchudzać, ale stosować do zdrowych nawyków żywieniowych.

Analizując Twój jadłospis znalazłam parę błędów:
- nie możesz chodzić głodna, bo wkrótce zaprzestaniesz stosowania diety, dlatego powinnaś wzbogacić nieco swój jadłospis
- do każdego posiłku powinnaś dodawać warzywa. Są one niskokaloryczne a do tego zawierają duże ilości błonnika pokarmowego, dzięki któremu nie jesteś głodna przez długi czas.
- między posiłkami powinnaś pić duże ilości wody niegazowanej, niesmakowej- około 2 l wody na dzień
- śniadanie powinno być bardziej obfite np. 2 kromki chleba lub 1 kromka chleba, cały pomidor i serek wiejski light
- powinnaś zwiększyć posiłki białkowe np. na drugie śniadanie kefir naturalny 150g i jabłko
- pamiętaj, aby urozmaicać swój jadłospis (nie jeść ciągle tego samego) po to, żeby dostarczać wszystkich składników odżywczych i witamin a także, żeby się nie znudził

Posiłki powinniśmy spożywać, co około 3-4 godziny. Twoje posiłki są bardzo małe objętościowo, więc 2,5 godziny odstępu nie jest zbyt częste.

Pamiętaj jednak o aktywności fizycznej, minimum 30 minut dziennie.

Pozdrawiam.