Odchudzam się ale co później :(

Dzień dobry! Mam pytanie odchudzam się i chcę się dowiedzieć czy sól i pieprz mają kalorie jakieś wzgl., bo nie wiem i ile kalorii powinnam spożywać, bo teraz spożywam 1000 kcal, a mam 16 lat ważę 78 kg i mam 174 cm wzrostu i nie wiem czy nie za dużo. Jem śniadanie, 2 śniadanie, obiad i kolację, tylko nie o tej samej porze, tylko kolacje śniadanie i 2 śniadanie jem o tej samej, a obiad nie, bo chodzę do szkoły i czasem jestem później. Czasem wcześniej i mam jeszcze jedno pytanie co to jest, efekt jojo i czy mogę go mieć i jak po odchudzaniu mam się odżywiać, bo nie wiem mam dalej się odchudzać czy jak? Pozdrawiam serdecznie ;)
16 LAT ponad rok temu

Witam,

Efekt jo-jo to ponowne przybieranie na wadze po zakończeniu (zazwyczaj bardzo restrykcyjnej pod względem energetyczności) diety odchudzającej.
Twoje BMI wynosi 25.82.
Odpowiada to lekkiej nadwadze (na siatce centylowej obszar powyżej 90 centyla).
Niestety porada internetowa nie jest wystarczająca.
Ostatecznej oceny Twojej masy ciała powinien dokonać lekarz w czasie wizyty kontrolnej.
Nie jestem w stanie dokładnie ocenić Twoich parametrów, m.in. z tego powodu, że jest to jedynie porada internetowa.
Na masę ciała wpływa także:
* budowa ciała,
* masa kośćca,
* zawartość wody,
* czy rozwój tkanki mięśniowej, która waży więcej, niż tkanka tłuszczowa (jeśli ćwiczysz może dojść do zwiększenia masy ciała, jest to jednak przyrost pozorny, związany z rozwojem mięśni)
także nie przejmuj się i udaj na kontrolę lekarską.

Proponowałabym Ci zapoznanie się z Piramidą Zdrowego Żywienia.
Jest ona dostępna pod adresem:
http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite... dzieci

Pamiętaj, że jesteś jeszcze młoda i Twój organizm się rozwija, stąd wszelkie diety mogą niekorzystnie odbić się na Twoim zdrowiu.
Stosuj je tylko i wyłącznie w porozumieniu z lekarzem, bądź dietetykiem.

Zalecałabym spożywanie 5 posiłków dziennie:
-śniadanie, obiad, kolacja jako posiłki główne, o większej kaloryczności,
-II śniadanie, podwieczorek - mniejsze, o mniejszej kaloryczności, w formie przekąsek.
Ostatni posiłek zalecałabym na 2-3 godziny przed snem.
Przynajmniej 1 posiłek powinien być ciepły.
Nie można zapominać o śniadaniu.
Posiłki powinny być spożywane w spokoju, powoli.
Należy dokładnie żuć każdy kęs.
Od stołu dobrze jest odejść z niedosytem – uczucie sytości pojawia się dopiero po pewnym czasie.

W Twojej diecie codziennie powinno znaleźć się miejsce na:
- warzywa
- owoce
- produkty zbożowe (najlepiej pełnoziarniste)
- chude mięso/jaja/nasiona roślin strączkowych (wymiennie)
- mleko i nabiał (mogą być odtłuszczone)
- tłuszcze (masło,margarynę, oleje roślinne).
Przykładowe ćwiczenia znajdziesz na www.abccwiczenia.pl

Zapotrzebowanie energetyczne ustala się między innymi w oparciu o dzienną aktywność fizyczną.
W Twoim przypadku brakuje takiej informacji.

Pozdrawiam
P.S
Sól i pieprz nie mają kcal.