Odchudzam się - czy będę mogła pozwolić sobie kiedyś na małe co nieco?

Witam. Prowadzę dietę, którą właściwie sama sobie ułożyłam. Po prostu odżywiam się zdrowo, jem regularnie, nie używam cukru ani masła, ani przypraw, nie piję alkoholu, nie jem słodyczy. Zastanawiam się jednak, czy kiedy dojdę już do upragnionej wagi, będę mogła sobie pozwolić na jakiś kawałek ciasta czy jakiegoś cukierka, delicję czy cokolwiek.
ponad rok temu

Lek. Marta Hat

Witam!
Przy zdrowej diecie i odpowiednio prowadzonej stabilizacji jak najbardziej będziesz mogła sobie pozwolić na coś słodkiego od czasu do czasu. Ważne jednak, aby pewne zasady odżywiania wprowadzić na całe życie i po osiągnięciu upragnionej wagi nie wracać do złych nawyków.
Jeśli stosujesz zbyt restrykcyjną dietę i spożywasz zbyt mało kalorii, to Twój metabolizm ulega spowolnieniu, co w przyszłości może odbijać się wzrostem wagi po każdym "nadprogramowym" posiłku.
Pozdrawiam