Odchudzam się i dalej jestem gruba :(

Witam! Mam na imię Asia i mam 16 lat odchudzam się już od miesiąca, przestrzegam wszystkiego, nie głodzę się, ale jem tylko 3-4 posiłki dziennie, ważę 80 kg i mam 174 cm wzrostu. Moje pytanie dotyczy tego, że od miesiąca się odchudzam i nic nie widzę, nie widzę żadnych kompletnie efektów. Moja mam mówi, że widać, że schudłam, ale ja nic nie widzę, dalej mam gruby brzuch nogi i pupę. Ile trzeba poczekać, aby widzieć efekty? Ja jestem cierpliwa, ale przecież po miesiącu już powinno być coś widać. Jak Pani sądzi? POZDRAWIAM SERDECZNIE :)

Witam,

Nie opisałaś dokładnie swojego sposobu odżywiania, stąd ciężko mi odpowiedzieć na Twoje pytanie.
Nie wiem jakie wysiłki fizyczne podejmujesz, jak często, jakiego są one rodzaju, jak długo trwają?
Nie wiem co spożywasz, w jakich ilościach, jak często?
Jaka jest energetyczność Twojej diety?
Możliwe, że jeśli zaczęłaś intensywnie ćwiczyć, zwiększyła się zawartość tkanki mięśniowej, a ta waży więcej od tkanki tłuszczowej, przez co można odnieść wrażenie, że wskazówka wagi ani drgnie.
Być może jesteś przed miesiączką (wtedy organizm może zatrzymywać pewne ilości wody, tworzą się obrzęki).
Powodów może być bardzo wiele.
Pamiętaj, że odchudzanie w Twoim wieku nie może być prowadzone na własną rękę.
Konieczna jest opieka dietetyka/lekarza.

Pozdrawiam