Odchudzam się, żeby zbić cukier

Janusz12 a zorr to ten sam autor. Czekam na odpowiedź, co mam robić. Jestem na diecie odchudzam się, żeby zbić cukier. Czy jestem cukrzykiem, nawet jeśli podskoczył cukier, a może to z nadwagi? Jeśli teraz się odchudzam i schudłem, i pilnuję swoją wagę. Niedoczynność tarczycy, może tu jest klucz do sprawy, zła przemiana materii.

ponad rok temu

Dzień dobry!

Tarczyca jest gruczołem, który reguluje całkowitą przemienę materi w organizmie. Wzrost masy ciała jest jedym z objawów niedoczynności tarczycy. Możliwe, że mimo iż przyjmuje Pan leki, to stężenie hormonów jest zbyt małe. Możliwe, że dawki tyroxyny, które Pan przyjmuje nie wystarczają do całkowitego zastąpienia funkcji tarczycy. Powolny metabolizm może wiązać się z podwyższoną glikemią. Może warto rozważyć wraz z endokrynologiem czy lekarzem, który Pan prowadzi zwiększenie dawki leków?

Proszę też nie ustawać w diecie i ćwiczeniach, bowiem prawidłowy styl życia działa powoli i być może jeszcze całkowicie nie została odsunięta groźba cukrzycy, jednakże może to nastąpić, jeśli będzie Pan trzymał się swoich postanowień.

Proszę też pamiętać
Jednym z powszechnych komplikacji zaburzeń gospodarki węglowodanowej jest polineuropatia cukrzycowa. Neuropatia może przebiegać skrycie lub ujawniać się w różnie długim okresie od momentu rozpoznania cukrzycy. Częstość występowania neuropatii cukrzycowej dotyczy do 90% wszystkich chorych na cukrzycę, a około 10% ma kliniczne objawy neuropatii jeszcze przed postawieniem rozpoznania cukrzycy.
Najczęściej pierwszym i głównym objawem jest ostry, piekący i przeszywający ból zlokalizowany jako „ skarpetki”.
Bólom towarzyszy mrowienie i drętwienie kończyn, uczucie ich oziębienia, często przeczulica skóry kiedy to lekki dotyk powoduje ból.
Po pewnym czasie pojawiają się zaburzenia czucia w kończynach.
Objawy nasilają się nocą.

Diagnostyką i leczeniem zajmują się niektórzy neurolodzy. Proszę pamiętać o kontroli.