Odchudzanie 10 kg u 15-latki

witam, mam 15 lat , 168/167cm wzrostu i waze 71 kg. czy to jest prawidłowa waga dla mnie ? mysle ze jestem za gruba. bo powinnam zrobić, żeby schudnąć z 10 kg. ?
15 LAT ponad rok temu

Witaj,
Odpowiednia waga dla wzrostu 167 cm to 55- 65 kg, czyli 6 - 16 kg mniej niż Twoja obecna waga.
Prawidłowe odchudzanie to przede wszystkim spożywanie 4-5 posiłków w ciągu dnia co 3-4 godziny, najlepiej o tych samych porach. Wówczas organizm na bieżąco spala spożyty pokarm i nie odkłada w postaci tkanki tłuszczowej. Pierwszy posiłek należy spożyć w ciągu 30 minut od wstania z łóżka, a kolację na 2-3 godziny przed snem. W przeciwnym razie organizm zacznie odkładać tkankę tłuszczową i wstąpi efekt jojo. Przeanalizuj swój dotychczasowy sposób odżywiania i wyeliminuj błędy - w tym pomoże Ci artykuł portal.abczdrowie.pl/najczestsze-bledy-zywieniowe a kolejny ułatwi rozpoczęcie zdrowego odchudzania - http://portal.abczdrowie.pl/zasady-zdrowego-odchudzania i http://portal.abczdrowie.pl/zasady-zdrowego-odzywiania.
Pamietaj że dobrze jest połączć ćwiczenia z dietą, wówczas efekt jest szybszy i trwalszy. Ponadto skóra jest jędrniejsza.
Pozdrawiam,
Aneta Kościołek