Odchudzanie 13-latki

Czy moja córka mogłaby schudnąć parę kilogramów w 10 dni. Stosujemy ścisłą dietę, ale to nic nie daję. Piję wodę, nie je kolacji więcej nie mogę wymagać od 13- latki. Ma 153 cm wzrostu i 49 kg. Nie jest to nie wiadomo jaka nadwaga, ale jej jest bardzo trudno i do świąt bardzo Chciałybyśmy, aby przynajmniej z 4 kg zrzuciła. Czy dałoby się i jak ?

Witam serdecznie.
Pani córka nie ma nadwagi. Jej masa ciała mieści się w normie. Podkreślę również, że dzieci nie odchudzamy. Możemy jedynie poprawić ich błędy żywieniowe i wprowadzić zasady zdrowego żywienia. Kolacja jest wskazana, ale 2-3h przed snem. Najlepiej jeśli będzie ona lekka i niskokaloryczna. Zalecam, aby córka zrezygnowała z dań typu fast-food, słodyczy i słonych przekąsek. W jadłospisie trzynastolatki szczególnie przydadzą się produkty bogate w wapń i białko tj. nabiał, mleko, chude wędliny i mięso, rośliny strączkowe (fasola, groch), orzechy. Proszę nie wprowadzać restrykcyjnych diet, ponieważ córka jest w wieku dojrzewania i mogą one zaburzać jej prawidłowy rozwój. Jeśli potrzebuje Pani szczegółowych konsultacji zapraszam również na moją stronę www.diet-coaching.xaa.pl
Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska