Odchudzanie 14-letniego dziecka z nadwagą

Witam moje dziecko jest otyłe ma 14 lat i waży około 95 kg przy wzroście 170 cm strasznie boi się jakich kolwiek lekarzy nie ma efektów jojo nawet powiem ze bardzo łatwo jest jej schudnąć ale jedna nie wiem ją jej dać dietę jak jej pomóc proszę o pomoc.

Witam Panią,

Na podstawie informacji, które Pani podaje nikt nie będzie w stanie ułożyć indywidualnej diety. Należy zebrać wywiad żywieniowy i zdrowotny. Jeżeli byłaby Pani zainteresowana współpracą zachęcam do kontaktu drogą mailową. Z pewnością jednak powinna Pani skupić się na regularności posiłków córki(5 posiłków dziennie w odstępach ok. 3h), bez dodatkowego dojadania pomiędzy wyznaczonymi godzinami.
Dzień należy zaczynać od pełnowartościowego śniadania. W ten sposób od rana pobudzamy swój organizm do działania, przyspieszamy przemianę materii i każdy kolejny posiłek będzie lepiej trawiony. Ostatni posiłek należy spożywać ok. 3h przed snem. Córka powinna również pić od 1,5 do 2 litrów wody dziennie, najlepiej pomiędzy posiłkami, aby zapewnić wystarczającą ilość płynów w organizmie.
Najlepiej jednak udać się do dietetyka. Nie każdy dietetyk musi kojarzyć się z lekarzem. Można nawet poprosić dietetyka aby zdjął fartuch na czas spotkania a może córka przekona się do wizyty.
W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety dostosowanej do dziennego zapotrzebowania oraz stylu życia zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Witam, porozmawiać z dietetykiem aby przyjął bez fartucha i po sprawie. Ja gdy przyjmuje małych pacjentów to zawsze staram się zdejmować fartuch aby ich nie stresować. Natomiast bez pomocy z zewnątrz będzie Pani ciężko, poneiważ w tym wieku dizeciak nie ma żadnych autorytetów.