Odchudzanie 32-latki po dwóch porodach

Jestem załamana moja wagą.Mam 31 lat jestem po 2 ciążach Przy 8 miesięcznej córeczce i 2 letnim ponad synku ciężko mi jeść w spokoju przez 15 minut i regularnie :(.Wieczorem tak padam ,że nawet nie mam siły na ćwiczenia.Do tego najadam się jak oni idą spać po 21.00 ,a czasmi i wtedy muszę się odrywać od posiłków :(. Zastanawiam się co by mi pogło schudnąć z innych produktów? i w jaki sposób organizować jedzenie?ruch? dodam ,że nie jejm mięsa ,a nawet ryb i tego już nie chce zmieniać.

Mgr inĹź. Aleksandra ĹťyĹowska

Jedynym sposobem zdrowego chudnięcia jest regularne jedzenie 5 posiłków w ciągu dnia i wypijanie minimum 1,5 litra wody małymi łykami przez cały dzień. Pierwszy posiłek należy zjeść do godziny po przebudzeniu, a ostatni nie później niż 3 godziny przed snem. Wieczorne jedzenie bardzo sprzyja wzrostowi masy ciała i tego najbardziej powinna się Pani wystrzegać. Proszę opierać się na warzywach, owocach, nabiale, nasionach roślin strączkowych i kaszach.

Przede wszystkim proszę wyłączyć słodycze jeśli Pani je je. Jeśli jest czas na przekąskę "coś słodkiego" to jest też czas na posiłek. Najgorsze jest to, że jeśli nie spróbuje Pani wygospodarować czasu na solidny posiłek, to zmęczenie, osłabienie, nadwaga tylko i wyłącznie będą się pogłębiać. Proszę spróbować jeść z dziećmi, wtedy kiedy synek je posiłek to Pani również, to nie muszą być wymyślne dania, a nastawione w parowarze warzywa, kasza, ugotowane jajko. Nastawia Pani na określony czas i samo się robi. Jeśli rezygnuje Pani z mięsa to warto zastąpić białko suchymi nasionami roślin strączkowych - ciecierzyca, soczewica (czerwona gotuje się ok. 15-20 minut), komosa ryżowa. Przy niedoborach białkowych również nie poprawia sobie Pani funkcjonowania organizmu. Zamiast 5 posiłków proszę zacząć jeść 3, ale miedzy nie podjadać. Wtedy kiedy dzieci jedzą kolację, Pani również, powinna być ona 3-4 godz. przed snem. Jeśli najada się Pani na noc, to zamiast regenerować się podczas snu, trawi pani - wstaje jeszcze bardziej zmęczona i błędne koło się toczy. Pora je przerwać. Do tego warto zadbać o wodę - minimum 1,5 litra, proszę porządnie przefiltrować organizm, od razu zacznie lepiej pracować. Drobne, ale konsekwentne zmiany,jeśli będzie to jedna zmiana na tydzień i super...

Jest Pani poniekąd świadoma swoich błędów żywieniowych. Skoro ciężko jest utrzymać regularne spożywanie 5 posiłków proponuję 3 lub 4 ale spożywane regularnie. Nie nadrabiać gdy dzieci idą spać bo to Panią gubi. Mamy teraz sezon na świeże warzywa i owoce więc z tego również radzę skorzystać. Ważne aby do 2 godzin zjeść śniadanie, co pozwoli rozkręcić metabolizm. Pamiętać również o nawodnieniu - unikamy słodzonych i gazowanych napojów, najlepiej woda mineralna z plasterkiem cytryny. W sytuacji gdy nie ma Pani czasu zjeść i pojawia się zbyt długa przerwa między posiłkami lub wieczorem gdy odczuwa Pani głód proponuję sięgać po soki warzywne np. jednodniowe. Więcej wskazówek uzyskałaby Pani udając się do dietetyka w swoim mieście.