Zapytaj lekarza

1 , 0 2 3 , 1 1 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Odchudzanie a brak okresu

Witam mam 17 lat, 168 cm i ważę 55 kg. Moje odchudzanie zaczęłam od wagi 61 kg w marcu br. ( w kwietniu 2012r. ważyłam 65 kg) wraz z rozpoczęciem odchudzania zanikł mi okres, dodam że dotej pory miałam regularny. Badania ginekologiczne i hormonalne nic nie wykazały jedynie niewielką niedoczynność tarczycy. Endokrynolog zasugerował że moje problemy mogą być spowodowane zbyt duża utratą tkanki tłuszczowej. Dlatego chciałam zapytać co mam zrobić aby odzyskać okres i jak długo może to potrwać.
KOBIETA, 17 LAT ponad rok temu

Wpływ diety na wygląd skóry

Czy dieta ma istotny wpływ na wygląd naszej skóry? co nam pomaga, a co szkodzi? Dowiesz się tego z naszego filmiku. Zapoznaj się z wypowiedzią eksperta na ten temat.

Lek. Izabela Ławnicka
82 poziom zaufania

Witam! Tak jak zasugerował endokrynolog, brak miesiączki najpewniej jest wynikiem utraty tkanki tłuszczowej, która jest miejscem wielu przemian hormonalnych. Przede wszystkim proszę zatem spróbować się zastanowić nad swoją dietą. Może wystarczy ją zmodyfikować, tak by była zdrowa i racjonalna. Oczywiście do czasu wyjaśnienia problemu powinna Pani przestać się odchudzać!

0

Witaj. Gwałtowne i zbyt restrykcyjne diety, które nadmiernie ograniczają kalorie, są przy tym monotonne i ubogie w składniki odżywcze mogą spowodować powstanie niedoborów pokarmowych. Jednak napisałaś, że okres zanikł wraz z rozpoczęciem odchudzania, co wskazywałoby inną przyczynę. Przede wszystkim powinnaś skończyć ze stosowaniem diety, ale zacząć zdrowo się odżywiać – nie możesz ani odchudzać się poprzez znaczne ograniczenia kaloryczne, ani tez powracać do dawnych (prawdopodobnie złych) nawyków żywieniowych, ale nauczyć się prawidłowo komponować posiłki. Może pomóc Ci w tym dietetyk, po indywidualnym rozpatrzeniu Twojej sytuacji lub możesz sama zapoznać się z zasadami prawidłowego żywienia http://portal.abczdrowie.pl/zdrowe-odzywianie Pozdrawiam.

Dietetyk w poradni dietetycznej JeszFresh w Warszawie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy