Odchudzanie a brak opanowania w jedzeniu słodyczy

Witam!Chciałam poprawić wygląd swojego ciła.Zaczęłam ćwiczyć i nie jeść słodycze.Niestety nie umiem wytrzymać bez nich więcej jak 2 dni.Czytałam że najlepiej wyeliminować je z swojego otoczenia ale to nie możliwe.W moim domu zawsze są słodycze (mieszkam z rodziną ). Próbowałam je ograniczyć ale po zjedzeniu np.ciastka nie umiem się powstrzymać i jem całą paczkę.Próbowałam pamiętać o tym ale gdy widzę słodycze zapominam o postanowieniach.Potem czyje się źle.Proszę o pomoc bo nie wiem co mam robić

Witam.
Zachęcam do stopniowej rezygnacji ze słodyczy. Czekolady, batony, ciasta z kremem itp. na początku można zastąpić mniej kalorycznymi produktami np. tradycyjnymi ciastkami biszkoptowymi, herbatnikami. Można samemu przygotowywać desery np.z owoców i lodów śmietankowych, sałatki np. z owoców i jogurtu naturalnego. Polecam również przygotować ciastka owsiane, zbożowe z dodatkiem np.orzechów włoskich. Będą to przekąski słodkie, ale również zdrowe.
Pozdrawiam Dietetyk Patrycja Sankowska

Tak jak Pani napisała wyzej, najlepiej nie miec ich w domu to nie bedzie tak bardzo kusic zeby je zjec. prosze porozmawiac z rodzina zeby Pani pomogli, ze jest to dla Pani bardzo ważne. Jezeli wytrzyma Pani tydzień-dwa tygodnie bez słodyczy to od strony fizjologicznej nie powinno juz Pani ciagnac do słodkiego. jak bedzie Pani podskubywać od czasu do czasu słodycze to apetyt na nie bedzie cały czas wracał. Moze Pani pomyśleć też o suplemencie diety jakim jest chrom który zmniejsza łaknienie na słodkie.