Odchudzanie a chore kolano

Dzień dobry! Mam już prawie 13 lat, mierze około 160cm i ważę około 60kg. Mam na sobie tyle tłuszczu, że czuje się jak jakiś pączek. Bardzo chcę schudnąć, lecz niestety mam chore kolana. U każdego kogo byłem mówili mi, że nie mogę się ruszać, ewentualnie jak bardzo chce, to mogę pojeździć rowerkiem czy iść na basem. Po za tym pomyślałem o jakieś porządnej dieta. Doradzi mi jakiś dietetyk/dietetyczka co mam jeść, by już nie tyć, a chudnąć? Z góry dziękuję :)
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam. Dieta odchudzająca nie będzie Ci potrzebna, jeśli tylko zmienisz nieco nawyki żywieniowe. Powinieneś wiedzieć, że tempo metabolizmu odpowiedzialne jest za szybkość spalania kalorii, natomiast sam metabolizm przyspieszymy dzięki regularnym posiłkom (4-5 posiłków dziennie co około 2-3 godziny – powinny być małe objętościowo, ale wartościowe – unikaj tzw. pustych kalorii – słodyczy, słodkich napojów, smakowych serków i jogurtów czy fast food’ów), piciu minimum 1,5-2 l płynów (wody mineralnej, herbaty ziołowej, herbaty zielonej, owocowej czy białej) dziennie oraz regularnej aktywności fizycznej. Dieta powinna być urozmaicona i wartościowa, co oznacza tyko tyle, abyś jadł produkty dostarczające zarówno białko (mięso/ryby/jaja/warzywa strączkowe/produkty mleczne), węglowodany (produkty zbożowe z pełnego ziarna, warzywa i owoce) jak i tłuszcze (oliwa/ inne oleje roślinne, orzechy, nasiona, awokado). Jeśli chodzi o ćwiczenia warto wprowadzić chociażby basen (2 razy w tygodniu). Pozdrawiam.