Odchudzanie a miłość do słodyczy i brak czasu na ćwiczenia

Witam, Mam 15 lat. mam 172 cm i waze 86kg. nie wiem co zrobic i jak schudnac. nie mam zbytnio czasu na cwiczenia i kocham slodycze i czekolade. lubie jesc i nie umiem sie ograniczyc. zle sie czuje w swoim ciele i chcialabym schudnac. nie chce wazyc 90 kg i chce wkoncu byc zadowolona.. co mam robic ?
15 LAT ponad rok temu

Witaj,
Należna masa ciała dla Twojego wzrostu to 65- 70 kg, czyli około 18 kg mniej. Na początku odchudzania powinnaś przeanalizować swój dotychczasowy sposób odżywiania i wyeliminować błędy - w tym pomoże Ci artykuł portal.abczdrowie.pl/najczestsze-bledy-zywieniowe a kolejny ułatwi rozpoczęcie zdrowego odchudzania - http://portal.abczdrowie.pl/zasady-zdrowego-odchudzania i http://portal.abczdrowie.pl/zasady-zdrowego-odzywiania. Pamiętaj aby Twoja dieta zawierała około 1300 - 1500 kcal. Nie mniej bowiem może wstąpić efekt jojo. Spożywaj regularnie posiłki co 3-4 h, wówczas nie będziesz miała ochotę na słodycze oraz podjadanie. Jeżeli lubisz słodcze nie eliminuj ich calkowicie - np. na podwieczorek zjedz jednego dnia baton musli, innego glaretkę owocową lub 4 kostki ulubionej czekolady nie więcej. Pij wodę mineralną z jodem oraz zieloną herbatę. Ważne są także ćwiczenia - modelują ciało, zapobiegają zwisom skóry no i oczywiście ułatwiają pozbycie się zmagazynowanej tkanki tłuszczowej. Ćwicz chociaż 1 godzinę co 2 dzień. Pozdrawiam, Aneta Kościołek

Spróbuj ksylitolu -cukru brzozowego oraz czekolad, słodyczy na jego bazie.
Wiek 15 lat to chyba zbyt mało żeby nie mieć czasu na gimnastykę-bez tego będzie Ci ciężko schudnąć.
Jedz systematycznie, bazuj na produktach o niskim indeksie glikemicznym to wyrówna wahania cukru we krwi i zmniejszy napady głodu.
Odpowiednia podaż chromu i cynku reguluje apetyt na słodkości.
Również wypróbuj słabe napary herbaty ziołowej z białej morwy.
Skontaktuj się z dietetykiem w celu opracowania diety dla Ciebie.

Witam serdecznie, jeśli nie ma Pani czasu na aktywność i kocha słodycze to mamy problem. Tak naprawdę nie ma złotego środka, który pozwoliłby Panie schudnąć bez wyrzeczeń. W utracie masy ciała istotna jest systematyczność i determinacja - dlatego też często ludzie udają się do dietetyka, aby uzyskać wsparcie.
Ponadto należałoby porozmawiać, dlatego nie potrafi Pani się ograniczać? Tak naprawdę każde zachowanie ma swoje podłoże w przeszłości, która rzutuje na nasze teraźniejsze zachowania. Warto by było, aby Pani z kimś porozmawiała (mogę być to ja albo psycholog), ponieważ odnoszę wrażenie , że Pani problem być może tkwi gdzieś głębiej.
Jeśli byłaby taka możliwość, prosiłbym również o konsultacje z Pani mamą, abym mógł lepiej zrozumieć Pani problem. Jak coś proszę o kontakt w celu umówienie wizyty: tel. 600 435 344
Od razu bym radził wprowadzić 5 mały posiłków dziennie plus godzinny spacer każdego dnia.

Niestety nie ma takiej możliwości, aby zrzucić zbędne kilogramy nie zmieniając swojej dotychczasowej diety i/lub nie włączając aktywności fizycznej. Utrata tkanki tłuszczowej możliwa jest jedynie przy ujemnym bilansie kalorycznym, co oznacza, że trzeba dostarczać mniej kalorii niż organizm potrzebuje. Dzięki temu wykorzystuje on tkankę zapasową, czyli tłuszczową. Zachęcam do racjonalnego odżywiania i aktywności fizycznej, co pozytywnie wpływa zarówno na zdrowie jak i samopoczucie.