Odchudzanie a niedowaga

Mam 15 lat, 158 wzrostu i ważę 44 kilo. Muszę schudnąć do 32. Wiem, że każdy powiem mi, że to absurd, ale ja tak sobie postanowiłam i nie spocznę aż tego celu nie osiągnę. Próbowałam sportu (jadłam śniadanie i jeździłam 10-15 km codziennie), ale schudłam tylko do 41 i waga zawisła, a jak coś więcej zjadłam to od razu wzrastała. To spróbowałam głodówki (jadłam śniadanie i mały obiad, bo mama mi kazała) i op pon. schudłam kilogram a jest czwartek. Błagam co mam robić, muszę bardzo szybko schudnąć i skutecznie, czyli tak abym potem te 32 kilo utrzymać. Nie wiem co dalej robić.

Witam! Twoja obecna masa ciała wskazuje na niedowagę, dlatego dalsze odchudzanie nie jest wskazane. Powinnaś wiedzieć, że tak niska waga może powodować wiele dolegliwości zdrowotnych (począwszy od problemów hormonalnych, po niedobory pokarmowe i związane z nimi choroby) oraz problemów ze skórą, cerą, paznokciami i włosami. Dieta nie jest Ci potrzebna, ale warto abyś zaczęła odżywiać się zdrowo i prawidłowo – nie ograniczać kalorii, a wprowadzić nowe zasady do swojego sposobu żywienia. Powinniśmy jeść regularnie, co około 3 godziny, do 4-5 małych objętościowo posiłków dziennie. W ten sposób zapewnimy stały dopływ energii do naszego organizmu, która zostanie wykorzystana, a nie przekształcona w tkankę tłuszczową, jak to się dzieje gdy zjadamy 2-3 wielkie posiłki w ciągu dnia. Pozdrawiam serdecznie, Aleksandra Kilen-Zasieczna