Odchudzanie a picie wody gazowanej

Chciałabym schudnać 10kg ale i stracic brzuch. Mowia ze dobrze jest wypic 1,5l wody dziennie ale czy jest roznica jaka to znaczy ktos mowil ze od wody gazowanej rosnie brzuch czy to prawda?. nie lubie wody niegazowanej czuje jak bym pila z kranu jest po prostu niedobra czekam na szybka odpowiedz i rady jak schudnac i zgubic brzuch. Pozdrawiam
ponad rok temu

Zdrowa osoba w zależności od preferencji smakowych może wybierać oba rodzaje wód. Woda gazowana jednak nie jest zalecana dla wszystkich. Picia wody gazowanej powinny unikać osoby z problemami gastrycznymi, mające kłopoty z krtanią czy cierpiące na przewlekłą obturacyjną chorobę płuc (POCHP), kobiety w ciąży i karmiące piersią oraz małe dzieci. Zalecam picie wód nisko- lub wysokozmineralizowanych. Wody nie należy pić w trakcie posiłku, ponieważ rozrzedzamy wtedy kwasy żołądkowe i utrudniamy trawienie pokarmu. Wodę pijemy 20 minut przed posiłkiem i 30 minut po posiłku.
Jedz 5 posiłków w ciągu dnia co 3 godziny i nie zapominaj o śniadaniu. Zadbaj o różnorodność diety. Wybieraj produkty jak najmniej przetworzone: pełnoziarniste pieczywo, razowe makarony, grube kasze czy brązowy ryż. Wybieraj chude gatunki mięs jak kurczak, indyk czy cielęcina oraz morskie ryby: łosoś, tuńczyk, dorsz. Nie zapominaj o nabiale: jogurtach, kefirach, serkach wiejskich. Spożywaj co najmniej 5 porcji warzyw i owoców.