Odchudzanie a pojawianie się rozstępów

Witam mam pytanie co do zdrowego chudnięcia + rozstępów i obwisłej skóry.Mam 185cm wzrostu i ważę aż 160kg. chciałbym schudnąć do ok.90kg, jednak bez rozstępów i obwisłej skóry,jednak nie wiem czy jest to w ogóle możliwe(nie zależy mi na czasie,tylko na powrocie do normy).Rozstępy niestety pojawiły mi się niedawno, ponieważ po złym odchudzaniu pojawił się efekt jojo i moja waga przybrała aż do tych nieszczęsnych 160. Stąd pytanie, czy da się zrobić efekt który bym chciał bez efektów ubocznych?

Mgr Monika Frank Dietetyk, Poznań

Odchudzanie a pojawianie się rozstępów
Witam.
W przypadku sporej redukcji kilogramów proces odchudzania powinien być odpowiednio zaplanowany i przeprowadzony pod okiem specjalisty. Przy dokładnym wyliczeniu Pani zapotrzebowania na składniki odżywcze i zapotrzebowanie energetyczne redukcja kilogramów powinna być procesem trwałym. Dieta musi być lekkostrawna, z ograniczeniem soli, słodyczy oraz produktów wysoko przetworzonych połączona z aktywnością fizyczną. Oczywiście pojawienie się rozstępów jest cechą indywidualną natomiast przy przestrzeganiu zasad prawidłowego odżywiania z uwzględnieniem danego problemu możliwe jest ograniczenie ich występowania.
Zachęcamy jednak do skorzystania z indywidualnej porady żywieniowej, w ramach której dietetyk przygotuje dietę redukcyjną dostosowaną do Pani trybu życia. Zapraszamy do kontaktu, istnieje możliwość skorzystania również z porady on-line.

Pozdrawiam serdecznie
Monika Frank, Dietetyk

http://poznan.mojdietetyk.pl/
poznan@mojdietetyk.pl
tel. 696 884 351

Rozstępy pojawiły się w czasie, gdy Pani przytyła i już nie znikną. Skóra przy dobrej pielęgnacji trochę się ściągnie, ale nie może Pani liczyć na to , że będzie jędrna. Dla zdrowia warto schudnąć, nawet gdy zostanie nadmiar skóry. Taki stopień otyłości , który Pani ma skraca znacznie Pani życie.

Powodzenia.

Joanna Arciszewska.