Odchudzanie a połowiczna niepełnosprawność

Jestem po wypadku i nie mogę schudnąć a potrzebuje 30kg.Mam podwiązane jajniki a operacja była na głowę 8 lat temu.Z lewej strony jestem niepełnosprawna.Ja grubnę zamiast chudnąć.Proszę o rady.

Witam serdecznie,

Przybiera Pani na wadze ponieważ nie ma ruchu do tego może dochodzić niewłaściwa dieta. Jest Pani po wypadku więc na aktywność fizyczną nie ma co liczyć jednak zadba Pani o zdrowe nawyki żywieniowe. w tym momencie posiadam zbyt mało informacji na Pani temat aby zalecić indywidualną dietę lecz skupi się Pani na regularności posiłków (5 posiłków dziennie w odstępach ok 3h)
Dzień należy zaczynać od pełnowartościowego śniadania. W ten sposób od rana pobudzamy swój organizm do działania, przyspieszamy przemianę materii i każdy kolejny posiłek będzie lepiej trawiony. Ostatni posiłek należy spożywać 3-4h przed snem. Powinna Pani również pić od 1,5 do 2 litrów wody dziennie, najlepiej pomiędzy posiłkami, aby zapewnić wystarczającą ilość płynów w organizmie.. Należy unikać potraw smażonych i tłustych oraz żywności typu fast food. Można dowolnie stosować przyprawy i zioła aromatyczne ale ograniczać sól.
Unikamy również cukru, słodyczy a także żywności silnie przetworzonej typu instant, parówki, pasztety itp Należy czytać etykiety. Zawsze należy zwracać uwagę nie tylko na wartość kaloryczną, ale także na zawartość tłuszczów nasyconych, cukrów i sprawdzać, czy produkt zawiera mało sodu.
Ułożenie indywidualnie dostosowanej do Pani potrzeb diety wymaga spotkania osobistego, w celu przeprowadzenia odpowiednich pomiarów lub kontaktu drogą mailową w celu wypełnienia szczegółowego wywiadu zdrowotnego i żywieniowego.
Dieta powinna być pełnowartościowa i odpowiednio zbilansowana.

W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety dostosowanej do Pani dziennego zapotrzebowania oraz stylu życia zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam Mgr Joanna Wasiluk
dietetyk

Urszula Forenc Dietetyk, Wrocław

Proponuję wyeliminować z diety produkty przetworzone, w tym wszystkie zbożowe i cukier (słodycze, soki, napoje). Oprzeć dietę na warzywach, mięsie, jajach, drobiu, rybach, zdrowych tłuszczach, nabiale, pestkach. Proponuję śniadanie bez węglowodanów (np. jajecznica z warzywami), obiad to ryba lub mięso z warzywami (np. udko i surówka z kapusty w dużej ilości), kolacja sałatka (sałata, ser, pomidory, sos winegret). Pic wodę między posiłkami. Dużo spać i się nie denerwować :)