Odchudzanie a uczucie głodu

Witam mam 27 lat,174 cm wzrostui waze 76kg.Chciałabym schudnac ,zaczełam jesc mniej 5 posiłkow na dzien,nie smarzone i tłuste posiłki,ale czuje sie wciaz głodna i juz sama niewiem co robic.POMOCY

Roma Wojtewicz Dietetyka, Poznań

Witam
Towarzyszące uczucie głodu może być przyczyną zbyt małej podaży pokarmów w ciągu dnia. Wbrew pozorom zdrowa i odpowiednio zbilansowana dieta nie wymaga ograniczenia objętości spożywanych pokarmów, a zmiany jakości wybieranych produktów.
Wskazane jest spożycie produktów mlecznych niskotłuszczowych (jogurtów naturalnych , kefirów, maślanek, mleka), chudego mięsa i ryb, owoców i warzyw oraz pełnoziarnistych produktów zbożowych (ciemne pieczywo, kasze, ryż brązowy, makaron razowy, płatki owsiane, płatki razowe, otręby).
Dzięki temu dieta wzbogacona zostanie w błonnik, który daje uczucie sytości.Zapewnia to również 5 posiłkowy system żywienia.
Ważne jest też włączenia regularnej aktywności fizycznej - codziennie w wymiarze minimum 30min.
W ten sposób masa ciała będzie stopniowo spadać, dzięki czemu organizm nie będzie narażony na niedobory, a ponadto uniknie się charakterystycznego dla diet o bardzo małej kaloryczności efektu jo-jo

Najwyraźniej stosujesz zbyt duże ograniczenie kalorii, w ten sposób nie osiągniesz pożądanego rezultatu, polecam skorzystać z pomocy fachowca.

Witam, samo jedzenie 5 posiłków nie wystarczy, aby schudnąć a do tego czuć się sytym i mieć dobre samopoczucie (w tego podczas diety nie powinno zabraknąć). Dieta powinna być także jak najbardziej urozmaicona i nie powinno w niej zbraknąć żadnej z grup produktów – produktów zbożowych pełnoziarnistych (ryż naturalny, kasze, makarony pełnoziarniste, pieczywo pełnoziarniste czy płatki naturalne – owsiane, żytnie, jęczmienne, itp.), produktów dostarczających białka (warzywa nasion strączkowych – fasola, groch, ciecierzyca, soczewica i inne; produkty mleczne półtłuste, mięso – najlepiej chude, ryby, jaja) – białko należy do najbardziej sycących składników pokarmowych, jednak jego podaż nie powinna przekraczać 15% całkowitej puli kalorii dostarczanych w ciągu dnia; produktów dostarczających zdrowych tłuszczów (oliwa, oleje roślinne, orzechy, nasiona i awokado), warzyw i owoców. Warzywa i owoce mają sporo błonnika, który wypełnia żołądek na dłużej, produkty zbożowe również, a tłuszcz i białko są najbardziej sycące. Jeśli masz wątpliwości czy do tego prawidłowo się odżywiasz zapoznaj się z informacjami zawartymi w artykułach http://abcodchudzanie.pl/najczestsze-bledy-zywieniowe http://abcodchudzanie.pl/jakie-sa-zasady-zdrowego-odchudzania http://abcodchudzanie.pl/podstawowe-zasady-zdrowego-odchudzania http://abcodchudzanie.pl/jak-schudnac-skutecznie
Pozdrawiam.