Odchudzanie a zmniejszenie rozmiaru biustu

Dzień dobry. Chciałabym zapytać w jaki sposób podczas odchudzania nie zmniejszy się rozmiar mojego biustu. Czy powinnam wykonywać jakieś ćwiczenia na piersi lub nosić na treningi specjalne biustonosze?

Witam,

Odchudzanie ma to do siebie, że zachodzi całościowo. Niestety nie możemy zaprogramować sobie skąd organizm ma pobierać tkankę tłuszczową. Zazwyczaj dzieje się tak, że kilogramy "uciekają" nam z tych partii, z których nie chcemy np. piersi, a dzieje się tak ponieważ zbudowane są one w dużej ilości z tkanki tłuszczowej. Specjalne biustonosze pomagają we właściwym utrzymaniu piersi podczas ruchu nie dopuszczając do ich deformacji. Nie ma biustonoszy, które chronią piersi przed odchudzaniem. Oczywiście może Pani wykonywać stosowane ćwiczenia na wzmocnienie klatki piersiowej, jednak musi być Pani przygotowana na to, że podczas odchudzania piersi mogą się zmniejszyć i jest to naturalne zjawisko. Sugeruje racjonalne i rozsądne podejście do odchudzania, które nie sprawi, że piersi stracą swoją jędrność.

Pozdrawiam,
Kamila Kończak
http://www.activ-diet.pl

Witam Panią,

Piersi to głównie tkanka tłuszczowa więc najczęściej podczas redukcji wagi biust spada. Jak najbardziej należy wykonywać wszelkie ćwiczenia na biust, klatkę piersiową. Stanik podczas ćwiczeń jest także ważny nie tylko dla wygody. Jeżeli będzie się Pani odchudzała rozsądnie a najlepiej pod okiem dietetyka to biust nie powinien stracić tak wiele na jędrności. ważne aby odchudzanie było zdrowe i bezpieczne a spadki wagi około 0,5-1kg tygodniowo. Zbyt szybkie odchudzanie wpływa właśnie na stan naszej skóry która nie nadąża się wchłaniać i regenerować.
W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety dostosowanej do Pani dziennego zapotrzebowania oraz stylu życia zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk