Odchudzanie, anoreksja i brak okresu u 14-latki

Witam. Mam 14 lat, spotkała mnie anoreksja. Schudłam sporo, bo 18 kg. Teraz waze prawie 50, coś okolo 49,5-49,8 ... ile powinnam przytyc aby dostac okres i byc znowu zdrowa...?

Witam serdecznie,
Trudno mi określić, czy mimo wszystko nie występuje u Ciebie niedowaga, gdyż nie podałaś ile masz wzrostu. Krytyczna masa przy której dziewczynka może dostać okresu wynosi około 46kg. Nawet jeśli osiągnęłaś już prawidłową wagę, Twój organizm potrzebuje czasu, aby się w pełni zregenerować. Pamiętaj również, że nie wszystkie dziewczyny w Twoim wieku już miesiączkują, możliwe więc nawet jeśli nie zachorowałabyś na anoreksję, na miesiączkę trzeba byłoby jeszcze poczekać. Myślę że powinnaś pozostać pod systematyczną kontrolą pediatry, który będzie dokładnie określał czy Twoja masa ciała i ogólny rozwój są prawidłowe. Pozdrawiam.

Witam Cię, nie napisałaś w jaki sposób do tej pory i z jakimi efektami się leczyłaś?Anoreksja jest chorobą ciała i duszy. Zaburzenie to najczęściej występuje między 14 a 18 rokiem życia. Nieleczona anoreksja jest niebezpieczna dla Twojego życia i zdrowia. Zastanawiam się czy posiadasz wsparcie w kimś dorosłym? By Twoja kondycja fizyczna i psychiczna poprawiła się niezbędne jest regularne odżywianie się oraz podjęcie leczenia specjalistycznego. Poproś rodzica lub inną ważna osobę o wyszukanie specjalisty psychologa lub terapeuty , z którym mogłabyś popracować nad tym co myślisz o sobie, swoim ciele, dojrzewaniu oraz innych problemach z Twojego życia codziennego.