Odchudzanie bez uprawiania sportu

Czy można schudnąć bez ćwiczeń, sportu, prowadząc siedzący tryb życia? Bardzo trzeba ograniczyć jedzenie?

Witam,
każda dieta niskokaloryczna zmniejsza tempo metabolizmu, aby je podwyższyć najlepsza jest aktywność fizyczna,
Oczywiście można próbować chudnąć bez sportu jednak jest to proces dość długi.Ważne, aby wywołać ujemny bilans energetyczny, czyli spożywać mniej niż wynosi zapotrzebowanie energetyczne.

Oczywiście da się schudnąć bez żadnej aktywności fizycznej ale dieta ograniczająca ilość dostarczanej energii powoduje spowolnienie metabolizmu. Żeby ten metabolizm przyspieszyć niezbędna jest aktywność fizyczna dlatego warto postarać się przy diecie redukującej o aktywność fizyczną przynajmniej raz w tygodniu.