Otyłość brzuszna a płeć

Jedną ze współczesnych chorób cywilizacyjnych jest bez wątpienia otyłość. Czy płeć w jakikolwiek sposób warunkuje jej wystąpienie? Na to pytanie odpowiada prof. Wojciech Drygas, internista.

Lek. Jacek Ławnicki
82 poziom zaufania

Witam!
Przede wszystkim powinna Pani skorzystać z pomocy psychiatry. W następnej kolejności należy udać się do dietetyka, który ułoży odpowiedni jadłospis.

0

Witam Panią,

Zaburzenia odżywiania są bardzo poważną chorobą o podłożu psychologicznym. Nie jestem pewna czy sama poradzi sobie Pani z tym problemem. Warto się zastanowić nad skorzystaniem z pomocy psychologa a potem dietetyka. Proszę reagować i oddać się w ręce specjalistów.
Proszę poszukać w okolicy poradni zajmującej się zaburzeniami odżywiania. Bulimia pociąga za sobą wiele chorób i wyniszcza organizm!
Dopiero gdy upora się Pani z problemem bulimii można zająć się ułożeniem indywidualnego jadłospisu. Wzdęty i napuchnięty brzuch będzie się utrzymywał dopóki Pani nie skończy z objadaniem się i wymiotowaniem po jedzeniu. Napady głodu są wynikiem nie tylko emocjonalnym ale także głodówek które Pani stosuje. Głodzi Pani swój organizm aż w końcu nie wytrzymuje i się objada. Powstaje błędne koło.

W razie dodatkowych pytań zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

0

Witam, najpierw zachęcam do konsultacji lekarskiej, najlepiej z psychiatrą ponieważ bulimia to choroba o podłożu psychicznym. Dopiero później pomocne będzie wsparcie dietetyka.
Po wskazówki dietetyczne zapraszam również na moją stronę
http://diet-coaching.xaa.pl/ ;
Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty