Odchudzanie brzucha i oponki bez efektu jojo

Mam 20 lat 163cm wzrostu i niestety duży brzuszek i boczki tzw oponkę, jak mogę się jej pozbyć bez efektu jojo i z dużymi rezultatami? Obecnie prowadzę mało aktywny tryb życia.

Witam! Dokładna analiza trybu życia i sposobu odżywiania pozwoli w ustaleniu zaleceń. Wymaga to jednak większej pracy poza portalem. Ogólne zalecenia do zdrowej diety i wskazówki dietetyczne znajdzie Pani na stronie www.diet-coaching.xaa.pl
Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska

Witam serdecznie,

Odchudzanie zdrowe, bez efektu jojo możliwe jest dzięki zdrowej i odpowiednio zbilansowanej dietę, która stanowi 70% sukcesu oraz aktywności fizycznej, która daje 30%. Musi Pani zadbać o regularność posiłków. Należy jeść 5posiłków dziennie w odstępach 2,5-3h. Dzień należy rozpocząć od pełnowartościowego śniadania zjadanego do 1h po przebudzeniu zaś kolację 3-4h przed snem. Należy pić 1,5-2l czystej wody mineralnej dziennie w celu nawodnienia organizmu oraz jego oczyszczenia. Powinna Pani również zrezygnować z żywności silnie przetworzonej, tłustej, kolorowych napoi oraz słodyczy. Zalecam wybierać chude białe mięsa, jedynie razowe pieczywo oraz brązowy ryż, makaron i gruboziarniste kasze. Należy zjadać dużo warzyw oraz owoce w celu dostarczenia cennego błonnika. Na kolację ograniczamy węglowodany a skupiamy się na białku.
Aby poprawić wygląd sylwetki powinna Pani również wprowadzić ćwiczenia. Aby zlikwidować tzw oponkę nie nalezy wykonywać ćwiczeń jedynie na dane partie ciała ponieważ tłuszcz nie spala się miejscowo. Powinna Pani wprowadzić ćwiczenia cardio, które ładnie spalają kalorie oraz ćwiczenia siłowe, na wzmocnienie brzucha, ćwiczenia na skośne mięśnie brzucha, boczki w celu wyrzeźbienia tych partii.
Można skorzystać z siłowni pomocy trenera fitness lub ćwiczyć samodzielnie w domu, wyszukując odpowiednie ćwiczenia w internecie np na Youtube. Trening powinien zaczynać się około 2h po posiłku. Po treningu należy dostarczyć węglowodany oraz białko w celu uzupełnienia strat glikogenu i odbudowy uszkodzeń struktur włókien białkowych. W posiłkach okołotreningowych należy unikać tłuszczu, gdyż upośledzają odbudowę glikogenu.

W razie dodatkowych pytań zapraszam na konsultację dietetyczną lub zachęcam do kontaktu
tel 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
dietetyk