Odchudzanie do idealnej wagi u 15-latki

Dzień dobry ! Mam 15 lat 157 cm wzrostu i ważę 56 kg . Ile powinnam schudnąć do idealnej wagi ? Proszę o pomoc i z góry dziękuje :)
15 LAT ponad rok temu

Witam! Na siatkach centylowych Twoje BMI mieści się pomiędzy 75 a 90 centylem, co oznacza że mieścisz się w granicach normy. Rozumiem jednak, że utrata kilku kilogramów sprawi że poczujesz się lepiej. Aby zachować odpowiednie proporcje maksymalnie możesz schudnąć 3-4kg, nie więcej. Pozdrawiam.

Witam. Twoja masa ciała wskazuje na normę, dlatego nie powinnaś chudnąć. Pamiętaj, że ciągle rośniesz, więc gdy wzrost podskoczy do góry również Twoja „idealna” waga się zmieni. Aby nie doprowadzić do nadwagi, czym bardzo się martwisz polecam, abyś zaczęła regularnie ćwiczyć – około 3-4 razy w tygodniu po minimum 30 minut. Łącz ćwiczenia siłowe z tlenowymi np. brzuszki, przysiady, damskie pompki, a potem rower czy jogging. Możesz także wybrać aerobik, gdzie będzie połączenie tych aktywności. Zacznij także dbać o swoją codzienną dietę – nie jedz dużych objętości, nie przejadaj się, staraj się wybierać produkty jak najmniej przetworzone – unikaj serków i jogurtów owocowych czy smakowych (także tych light), produktów typu fast food, gotowych dań, sosów w słoiczkach czy w proszku, napojów słodzonych (zwróć uwagę czy pijesz sok 100% czy może napój/nektar do, których dodawany jest cukier).
Spróbuj jeść 4-5 małych objętościowo posiłków – 3 posiłki główne i 2 przekąski. Więcej przeczytasz w artykułach http://portal.abczdrowie.pl/zdrowe-odzywianie Pamiętaj, że takie zmiany powinnaś wprowadzić na stałe. Pozdrawiam.