Odchudzanie dziecka z nadwagą

DZIENDOBRY JESTEM MAMA 9 LAETNIEJ CORKI BYLAM DZISIAJ Z CORKA U LEKARZA RODZINNEGO I DOSTALAM SKIEROWANIE DO DIETETYKA PONIEWAZ MOJA CORKA MA 142I WAZY 54,500KG PROSZE O POMOC JAK MAM ROZPISAC CORCE POSILKI MIESZKAM W TUROWIE KOLO SZCZECINKA TROSZKE NIE STAC MNIE Z CORKA JEZDZIC PO LEKARZACH I JA TAK ODCHUDZAC PROSZE O POMOC

Biorąc pod uwagę fakt, że dostała Pani skierowanie do specjalistycznej poradni radziłabym z niego skorzystać i nie bagatelizować problemy dziecka. Jeżeli ma Pani wątpliwości co do tego jak powinna wyglądać dieta dziecka to radzę przejrzeć stronę internetową Instytutu Żywności i Żywienia, gdzie znajdzie Pani wiele cennych porad odnośnie żywienia dziecka. Jednak nie sądzę, żeby dowolne porady znalezione w Internecie mogły Pani zastąpić kontakt ze specjalistą, który może przeanalizować przyczyny zainstniałej sytuacji i dobrać odpowiednie i skuteczne postępowanie właśnie do Pani dziecka. Problem nadwagi jest równie poważny jak każde inne schorzenie dziecka, a przecież na złamaną nogę nie szukałaby Pani porad w Internecie jak samodzielnie założyć dziecku gips - proszę więc też w tej sytuacji skorzystać z zaoferowanej, profesjonalnej pomocy.

Proszę nie korzystać z półśrodków. Tu chodzi o zdrowie i przyszłość Pani dziecka! Skierowanie dostała Pani od lekarza, toteż problem córki musi być poważny. Bez osobistego kontaktu z dietetykiem rozpisanie diety dla córki jest jak pisanie horoskopu - albo się sprawdzi, albo nie.
Proszę pamiętać o tym, że otyłość u dzieci (i w ogóle otyłośc jako taka) bardzo negatywnie działa na organizm i procesy fizjologiczne mogąc prowadzić do bardzo poważnych chorób, które mogą zostać nawet na całe życie. Dodatkowo otyłość oddziałuje na sferę psychiczną - obniża samoocenę i pewność siebie, wprawia w kompleksy (często przez bycie np. wyśmiewanym przez dzieci w szkole ze względu na wagę), może prowadzić do depresji, zaburzeń lękowych itd. Zatem PROSZĘ IŚĆ DO DIETETYKA OSOBIŚCIE Z CÓRKĄ, bo nie jest to lekarskie "widzi-mi-się". Półśrodkami może Pani doprowadzić do na prawdę negatywnych efektów, które będą działać na córkę przez długi czas.