Odchudzanie i brak efektów w wymiarach ciała

Witam, mam 19 lat i od prawie 5 miesięcy wciąz jestem na diecie. Nic specjalnego poprostu nie jem slodyczy, wiecej owocow, nic z bialego pieczywa, maki wszystko ciemne, ryby itp.Początkowo waga przy wzroscie 176cm - 71 kg, teraz waze 61kg. Ale w listopadzie mierzylam poszczegolne czesci ciala i dzisiaj rowniez i praktycznie nic sie w tych liczbach nie zmienilo.. czy to wina diety? Czy moglaby mi pani zaproponowac inna? Chcialabym wazyc do 55kg. I chcialabym zeby bylo to widac.

Witam! Specjalista powinien przeprowadzić z Panią wywiad żywieniowy oraz wykonać potrzebne pomiary ciała. Wtedy będzie można ustalić indywidualny plan żywienia. Wskazówki żywieniowe znajdują się na mojej stronie www.diet-coaching.xaa.pl zapraszam do jej odwiedzenia
Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska

Witam serdecznie,

W tym momencie Pani BMI (współczynnik prawidłowej masy ciała powstały przez podzielenie masy ciała podanej w kilogramach przez kwadrat wysokości podanej w metrach) wynosi 19,7, co wskazuje na wagę zdrową. Nie powinna Pani już tyle chudnąć, ale zmienić na stałe swoje nawyki żywieniowe, tak aby dieta nie kojarzyła się z czymś nieprzyjemnym a stała się Pani zdrowym stylem życia. Cieszę się że już wprowadza Pani pozytywne zmiany żywieniowe.

Jeżeli jednak nie jest Pani zadowolona ze swojej sylwetki proszę wyrzeźbić i wysmuklić ciało dbając o aktywność fizyczną. Ważne aby aktywność była systematyczna i sprawiała Pani przyjemność. Może Pani skorzystać z pomocy trenera fitness, siłowni lub ćwiczyć w domu. W Internecie znajdzie Pani bardzo wiele zestawów treningowych. Musi Pani dostosować je do własnych możliwości. Powinna Pani zwracać uwagę na prawidłową technikę ćwiczeń aby nie obciążać stawów czy odcinka krzyżowo-lędźwiowego. Osobiście mogę polecić zestawy: Mel B, FitnessBlender, Odchudzanie bez kitów, Be Fit Woman, Fitappy, XHitDaily, Tiffany Rothe.

Jeżeli chodzi o dietę proszę zadbać o zdrową i odpowiednio zbilansowaną dietę, która dostarczy wszystkich składników odżywczych w odpowiednich proporcjach. Dieta powinna być dobrana indywidualnie i uwzględniać Pani dzienne zapotrzebowanie energetyczne.W tym momencie posiadam zbyt mało informacji na Pani temat, aby ustalić konkretny jadłospis. Musiałabym zebrać wywiad żywieniowy i zdrowotny. Jeżeli miałaby Pani problem z ustaleniem prawidłowego jadłospisu zachęcam do kontaktu:

tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk