Odchudzanie i ćwiczenia u 19-latki

Dzień dobry. Ważę 51 kg i mam 160 cm wzrostu, mam 19 lat. Wiele osób mówi mi ,że moja waga jest odpowiednia, lecz ja się czuję w swoim ciele źle, chciałabym trochę schudnąć chociaż 3-5 kg. Nie zamierzam prowadzić jakieś intensywnej diety, chcę jeść normalnie, ale jak wiadomo ograniczać tego czego jeść się nie powinno, nie przejadać się i jeść mniej ale więcej razy dziennie. Chcę zacząć ćwiczyć, ale nw jakie zajęcia wybrać. Proszę pomóżcie. Z góry dziękuję.

Zgadzam się z opinią, że Twoja waga jest teoretycznie odpowiednia. Problem może być nie sama waga a skład ciała - proporcja tkanki tłuszczowej do tkanki mięśniowej. Uważam, że najbardziej odpowiedni dla Ciebie byłby trening siłowy, który zapewni Ci zmianę tej proporcji. Ćwiczenia siłowe spowodują spadek lżejszej lecz bardziej objętościowej tkanki tłuszczowej a zwiększenie bardziej pożądanej tkanki mięśniowej. Poprzez takie rozwiązanie możesz uzyskać bardziej estetyczną sylwetkę , nadal utrzymując prawidłową masę ciała , która chronić Cię będzie w przyszłości przed rozwojem wielu chorób związanych.

Witam!
Najlepiej wdrożyć ćwiczenia aerobowe, biegi, bieżnia, rowerek, aerobik, pływanie. Do diety włączyć dużo warzyw, surówek, pieczywo ciemne pełnoziarniste, białe sery. Pozdrawiam