Odchudzanie i dążenie do płaskiego brzucha

Witam Serdecznie :D Od listopada zaczęłam dietę (92 kg) Teraz mamy grudzień 14.12.13 i ważę 83 kg. Schudłam już ponad 10 kg. Bardzo Dobrze się czuję, kręcę na hula-hop od czasu do czasu, tańczę, i czasami biegam i niedługo będę miała rowerek stacjonarny więc zacznę na rowerku jeździć. Teraz przejdę do rzeczy: Ile powienienam jeszcze schudnąć? Moim marzeniem jest mieć płaski brzuch - więc jakie ćwiczenia powinnam robić. Czy hula hop wystarczy- żeby mieć płaski brzuch? Mam 170 cm wzrostu.

Witam serdecznie i gratuluję spadku wagi. Najprostszy sposób wyliczenia swojej prawidłowej masy ciała to odjęcie od liczby wzrostu w cm wartości 100-110, czyli w Pani przypadku od 170 odejmujemy 100-110 i otrzymujemy prawidłowy przedział wagowy 60-70kg. Oczywiście, to jeszcze nam nic nie mówi. Dobrze byłoby zrobić sobie pomiary składu ciała na analizatorze u dietetyka, który stwierdzi jaką zawartość tłuszczu (także tłuszczu w okolicy brzucha) i mięśni ma Pani w organizmie. Bo czasem jest tak, że waga jest wyższa niż obliczona norma, ale zawartość tłuszczu w organizmie jest prawidłowa, bo osoba dużo ćwiczy i ma większą masę mięśniową. A czasem jest odwrotnie, masa ciała jest prawidłowa, ale zawartość tłuszczu w stosunku do mięśni jest zbyt duża i wtedy praca nad powrotem do zgrabnej sylwetki nie polega na zrzuceniu kilogramów, tylko na powrocie do prawidłowych proporcji tłuszczu i mięśni. W takich przypadkach wskazana jest już współpraca z dietetykiem, który odpowiednio dobierze jadłospis i będzie miał kontrolę nad wszystkimi parametrami ciała. Jeśli chodzi o ćwiczenia, z tego co widzę, jest Pani osobą aktywną i bardzo dobrze :-). Z tego też wnioskuję, że jest Pani zdrowa i nie ma przeciwwskazań do ćwiczeń. Z doświadczenia moich pacjentek mogę polecić treningi Ewy Chodakowskiej, bo wzmacniają i rzeźbią nie tylko brzuch, ale i całą sylwetkę. Ponieważ jestem również instruktorką fitness i hatha jogi polecam je również ze względu na prawidłowy opis wykonania każdego ćwiczenia. Przy prawidłowym wykonaniu, nie ma ryzyka zaszkodzenia ciału i kontuzji. A to w sporcie bardzo ważne - grunt by sobie nie zaszkodzić, tylko pomóc :-). Efekty na brzuchu i poprawę kondycji całego ciała widzę na wizytach w moim gabinecie. Pozdrawiam serdecznie i trzyma za Panią kciuki.

Witam,
Prawidłowo, sugerując się wskaźnikiem BMI nie powinna Pani ważyć więcej niż 72kg (górna granica normy, potem to już nadwaga)Ale trzeba pamiętać, że wskaźnik BMI nie jest najważniejszym przy odchudzaniu, a zawartość tkanki tłuszczowej w organizmie. W tym celu powinna Pani udać się do dietetyka, lub na siłownię, gdzie będzie miała Pani możliwość zważenia się na specjalnej wadze, która określi poziom tkanki tłuszczowej i mięśniowej w organizmie. To na tej podstawie, może dopiero podjąć dobrą decyzję, czy 72kg to odpowiednia waga dla Pani.
Abstrahując można również ważyć 83kg i mieć odpowiedni poziom tkanki tłuszczowej w organizmie ;-)bo całą resztę będą stanowiły pięknie wymodelowane mięśnie - a BMI i tak wykaże nadwagę-więc to bardzo ogólne i proszę tym, się aż tak nie sugerować. Proszę korzystać z racjonalnej diety,jadać mniej, ale często i ćwiczyć. Życzę sukcesów ze swoimi zmaganiami ;-)

Witam,

Odpowiadając na pytanie ile powinna Pani jeszcze schudnąć - tyle aby się dobrze czuć w swoim ciele, a bardziej technicznie, patrząc na wszelkie wzory to idealną waga dla Pani to zakres 170-100-10% czyli około 63-65 kg. Na płaski brzuch na pewno ważne będą ćwiczenia lokalne własnym ciężarem ciała czyli np brzuszki, deska, skosy, itp. w połączeniu z treningiem aerobowym. Ważne jest też jaką dietę Pani stosuje, ale niestety nie podała Pani takich informacji. Mam nadzieję, że nie jest ona restrykcyjnym ograniczeniem kaloryczności.