Odchudzanie i obniżenie nastroju

Dzień dobry. Rok temu urodziłam syna przez cc. W ciąży przytyłam prawie 30kg. W 6mscu ciąży miałam wycięty jajnik z torbielą skórzastą. Choruję na hashimoto oraz łysienie plackowate. Podejrzewam u siebie lekką depresję, ale nie mam odwagi pójść do lekarza. Od porodu nie mogę zrzucić nadmiaru kg, nigdy nie czułam się tak źle ze sobą. Zastanawiam się, czy mogę przejść na 6tyg post warzywno-owocowy dr Ewy Dąbrowskiej? Czy to jest w ogóle bezpieczne?

Proszę iść do lekarza na nowo uregulować hormony, sprawdzić ich poziom - pewnie potrzeba nowej dawki leków.
Może się Pani odchudzić ale pod okiem dietetyka, bo ma Pani małe dziecko.
Jeśli karmi Pani piersią nie może Pani zastosować takiej diety.et to przechodzi - proszę poszukać psychoterapeuty.

Życzę powodzenia.
Pozdrawiam
Joanna Arciszewska.
Ma PAni prawo mieć depresję w obecnej sytuacji, wielekobi

Mgr inĹź. Joanna Arciszewska

Witam ciepło

Ciąża, poród (szczególnie przez cc) w połączeniu z autoagresywnym zapaleniu tarczycy - to naprawdę wiele czynników wpływających na zachwianie gospodarki hormonalnej.
Oprócz zaburzonej pracy naszego organizmu odbija się to niekorzystnie na psychice i emocjach.
Chęć wysmuklenia sylwetki i powrotu do figury sprzed ciąży jest czymś zupełnie naturalnym.
Ale trzeba to robić z głową, a nie z żołądkiem.
Karmi Pani piersią - wszystko co Pani zje, zje również Maluszek.
Nie wiem czy zdaje sobie Pani sprawę, ale hormony i emocje są ze sobą tak głęboko związane, że mleko kobiety smutnej robi się gorzkie ....
Jeśli chce Pani podtrzymać okres karmienia piersią jak najdłużej - czego z całego serca życzę i Pani i dziecku - to bardzo gorąco zachęcam Panią do uśmiechu.
W drugim etapie - proszę pozwolić sobie pomóc, wybrać się do zaufanego i polecanego psychoterapeuty, zabrać ze sobą mega-pakę chusteczek higienicznych, wypłakać się porządnie. I rozpocząć terapię.
Sukces zaczyna się w naszych głowach, jeśli nasze myśli są pozytywne, to już zwyciężyliśmy.
Dietę powinien dobrać rozsądny dietetyk (proszę się nie nabierać na żadne dietetyczne nowości, bez żadnego potwierdzenia klinicznego).
Do tego ukierunkowana farmakoterapia.
I na spacerach z dzieckiem troszkę można podkręcić tempo marszu. Wykonać kilka ćwiczeń przy wózku (wózek to świetny rekwizyt do ćwiczeń).
Dotleleniona i zrelaksowana wraca Pani do domu.
Zrobiła dobry uczynek dla siebie i dla Maluszka.
Do poduszki podsyłam krótki, własny artykuł.
http://kwestiadiety.com/osiem-prostych-zasad-dobry-poczatek-odchudzania/

Pozdrawiam ciepło
Asia Szmitka-Łuszczyk

Mgr inĹź. Joanna Arciszewska

Witam raz jeszcze, nie wiem gdzie ja przeczytałam, że karmi Pani jeszcze .... :-)