Odchudzanie i płaski brzuch u 13-latki

Chcę schudnąć do 50kg , teraz mam 170cm i waże 55/56kg . Mam 13 lat pływam wyczynowo co robić aby mieć płaski brzuch ?
13 LAT ponad rok temu

Roma Wojtewicz Dietetyka, Poznań

Witam
Przy podanym wzroście i wieku, niewskazana byłaby utrata masy ciała do 50 kg- wskazywałaby już na niedowagę. Przy tak dużej aktywności fizycznej, organizm wykazuje znaczące zapotrzebowanie na energię i składniki odżywcze, które koniecznie muszą być dostarczane, aby osiągać jeszcze lepsze wyniki sportowe.
W celu wyrzeźbienia brzucha, warto codziennie wykonywać specjalne ćwiczenia na tę partię ciała - polecam artykuł http://portal.abczdrowie.pl/cwiczenia-na-brzuch#
W kwestii diety zalecana jest regularność spożywania posiłków oraz unikanie żywności kalorycznej (słodycze, słone przekąski, tłuste potrawy, żywność typu fast food).
Uprawiając aktywnie sport warto również pamiętać o odpowiedniej podaży pełnowartościowego białka, pochodzącego z chudego mięsa i ryb, jaj oraz produktów mlecznych - jest ono bardzo ważne dla prawidłowej budowy i siły mięśni.
Uzupełnianiu podlegać powinny również węglowodany, które pozwalają odbudować zapasy glikogenu mięśniowego, niezbędnego dla zwiększenia wytrzymałości podczas wysiłku. W codziennej diecie ich źródłem powinny być pełnoziarniste produkty zbożowe (bogate w węglowodany złożone) - kasze, brązowy ryż, ciemne pieczywo, makaron razowy oraz warzywa.