Odchudzanie i sport u 11-latki

mam 11 lat I waze 45 kg mam duzo oponke I grube uda niewiem co zrobic bo chce scudnac prosze o pomoz.raz w tygodniu jedzre na basen I czasem jedze rowerem I chodzie na dzoging. prosze o szybka porade
11 LAT ponad rok temu

Witam, nie napisałaś jakiego jesteś wzrostu- nie wiem czy masz nawagę czy też Twoja masa ciała jest prawidłowa, ale z pewnością nie powinnaś stosować diet odchudzających. Jeśli chcesz wysmuklić ciało i stracić tkankę tłuszczową z okolic brzucha i ud polecam zwiększenie aktywności fizycznej do minimum 3 razy w tygodniu po około 40 minut oraz wprowadzenie prawidłowych zasad żywienia na co dzień http://portal.abczdrowie.pl/zdrowe-odzywianie Pozdrawiam.

Witam,
Przede wszystkim nie rób nic na własną rękę gdyż niestety możesz sobie zaszkodzić. To co możesz sama wprowadzić to zasady zdrowego odżywiania, które znajdziesz w zakładce zdrowe odżywianie. Polecam również umiarkowaną aktywność fizyczną np. rower, pływanie, spacery. Jeśli to Ci nie wystarczy powinnaś skonsultować swoje obawy z dietetykiem, który sprawdzi między innymi czy nie popełniasz błędów żywieniowych, które powielane przez lata mogą skutkować wzrostem wagi ponad normę, niedoborami żywieniowymi i negatywnie wpływać na stan zdrowia.