Odchudzanie i zachowanie jędrnej skóry

Witam! Mam 21 lat, 160 cm wzrostu i ważę 103 kg. Próbowałam już wielu diet, z mniejszym lub większym skutkiem, jednak zawsze wracam do swej wagi. Chciałabym schudnąć dużo, ale jednocześnie tak, by moja skóra była jędrna. Jaka dieta jest najlepsza? Do ilu kcal dziennie powinnam się ograniczyć przy założeniu, że będę uprawiać aktywność fizyczną (rowerek stacjonarny, brzuszki, taniec itp.)? Czym się smarować? O czym powinnam pamiętać?

Witam! Powinnaś udać się do dietetyka, aby mógł przeprowadzić wywiad żywieniowy i chorobowy oraz dokonać pomiarów masy i składu ciała. Rozmowa z dietetykiem pomoże w określeniu dotychczasowych błędów żywieniowych oraz wprowadzeniu zmian w diecie. Indywidualnie dostosuje plan Twojego żywienia, aby okazał się skuteczniejsze niż Twoje wcześniejsze diety. Zalecane jest, aby ubytek masy ciała nie wynosił więcej niż 1 kg tygodniowo, jeśli pragniesz schudnąć trwale i zdrowo. Twoje BMI ( równe 40,23) wskazuje na otyłość, a co za tym idzie zwiększone ryzyko chorób tj. cukrzyca, miażdżyca, nadciśnienie. Ruch w połączeniu ze zmianą nawyków zgodną z racjonalnym odżywianiem powinien przynieść efekty, jeśli nie występują u Ciebie dodatkowe schorzenia powodujące otyłość. Pomoc specjalisty może przynieść wiele korzyści dla Twojego zdrowia i wyglądu. Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska

Dr Agata Cezari Dietetyk, Wrocław

zapraszam do współpracy ;) kalorii tyle, ile się Pani należy, ruch odpowiednio dopasowany, program żywienia indywidualnie dobrany do Pani potrzeb, wieku, problemów i zapewne chorej na niedoczynność tarczycy ;) manipulacja hormonem wzrostu pomoże ominąć całkowicie problem nadmiaru "brzydkiej" skóry po utracie wagi.
żyjemy w czasach, gdzie możemy wykorzystywać współczesną naukę do potrzeb dnia codziennego, uważam że warto!
pozdrawiam serdecznie i do roboty!