Odchudzanie i zachowanie mięśni

Witam,chcialbym schudnosc ale jednoczesnie chce zachowac miesnie .moj wzrost 180/waga 100kg w pasie 104 cm.3razy w tygodniu chodze na silownie po 30 min.i 2 razy w tygodniu spaceruje po 60 minut.1 Posilek 1-platki ows 100gr 2 ryz 100gr piers z kurczaka 150gr i brokuly 150gr,--posilek 3 i 4 jest taki sam a posilek 5 to 250 gr chudego twarogu z woda postaci kefiru wypijam,co robie nie tak

W przypadku ćwiczeń organizm w pierwszej fazie (20-30 minut)spala białko z mięśni a potem kalorie z ostatniego posiłku i kolejno tłuszcz z zapasów. Ważne jest nie tylko co jemy przed ćwiczeniami, ale zaraz po ćwiczeniach- trzeba uzupełnić białko w mięśniach.

Witam,
Jeśli chce Pan schudnąć i zachować jednocześnie mięśnie, to 3x30 minut na siłowni i 2x spacer mogą być nie wystarczające. Chociaż mogę się mylić ponieważ nie znam planu treningowego, jego założeń oraz ćwiczeń. W celu zachowania masy mięśniowej proszę przyjmować od 1,8-2,2 g białka na kg masy ciała. Aby schudnąć należy obliczyć CPM i odjąć od wyniku 300-400 kcal. Wynik wówczas będzie wskazywał ilość kcal potrzebnych na dobę. Trzeba także pamiętać, że mała ilość przyjmowanych kcal oraz ich proporcja ma ogromny wpływ na proces chudnięcia. Jeśli energii jest za mało wówczas organizm będzie magazynował ją na "gorszy czas". Przyjmuje się, że dorosły mężczyzna nie może przyjmować poniżej 2000 kcal na dobę.

Pozdrawiam,

Grzegorz Wichrzycki

Trener Personalny - www.freebody.pl
Trener Personalny Online - www.freebody-online.pl